قالب وردپرس
نقشه رنگی مغز
نقشه رنگی مغز
سپتامبر 13, 2016
teenfamilytherapy
رواندرمانی شناختی رفتاری
اکتبر 6, 2016
رواندرمانی بین فردی

رواندرمانی بین فردی (IPT)

رواندرمانی بین فردی در دهه ۱۹۷۰ با کارهای جرالد کلرمن و میرنا ویسمن معرفی شد.این شیوه‌ی درمانی در ابتدا برای درمان افسردگی معرفی شد. رواندرمانی بین فردی درمانی با مدت زمان مشخص معمولاً بین ۱۲ تا ۱۶ هفته است که با تمرکز بر مشکلات بین فردی بیمار و تغییر در ساختار روابط بین فردی وی، سعی در درمان اختلالات روانی و مشکلات بیمار دارد.

 

موثربودن درمان و نتایج نهایی آن، تحت تاثیر روابط بین فردی مراجعه کننده با افراد مهم زندگیش قرار دارد.

 

در روان‌درمانی بین فردی فرض بر این است که پیدایش و تداوم برخی اختلالات روانی در بافت اجتماعی و بین فردی صورت می‌گیرد و موثربودن درمان و نتایج نهایی آن، تحت تاثیر روابط بین فردی مراجع با افراد مهم زندگیش قرار دارد.

جلسات ابتدایی رواندرمانی بین فردی 

جلسات اولیه این درمان به ارزیابی مراجع و نگرانی های او می‌گذرد. پس از شناسایی اهداف درمان، در جلسات بعدی بیمار  این فرصت را می‌یابد تا به احساسات خود پی برده و ریشه‌ی مشکلات میان فردی خود را بشناسد. هم‌چنین درمانگر چگونگی سازگاری با دیگران را به او آموزش می‌دهد. در پایان درمان، مراجع و درمانگر هر‌کدام تصمیم می‌گیرند که جلسات درمانی را ادامه دهند یا خیر.

 

جلسات پایانی

در مراحل پایانی درمانگر با صراحت موضوع خاتمه درمان را با مراجع در میان می‌گذارد و او را کمک می‌کند که پایان درمان را به عنوان دوره احتمال سوگ بشناسد. در طول این مرحله مراجعه کننده تشویق می‌شود تغییرات پیش‌آمده در علایم رفتاری خود، به ویژه تغییرات مرتبط با بهبود در حوزه یا حوزه‌های مشکل شناسایی شده را توصیف کند.

شما میتوانید جهت رزرو وقت با شماره تلفن های زیر تماس گرفته و یا از طریق صفحه اصلی وب سایت رزرو وقت آنلاین انجام دهید

88665517    88665518

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *