قالب وردپرس
بنزودیازپین ها
بنزودیازپین ‌ها (داروهای خواب آور)
نوامبر 17, 2016
مشاوره با روانپزشک
مشاوره
دسامبر 10, 2016
150528_box_sex-quiz-jpg-crop-promovar-mediumlarge

انحراف های جنسی (پارافیلیا)

انحراف های جنسی دسته ای از اختلال ها هستندکه با گرایش جنسی به موضوعات یا فعالیت های جنسی غیر عادی مشخص می شود.

 

1-یادگارخواهی:

این نوع از انحراف های جنسی شامل وابستگی به چیزی بی جان برای انگیختگی جنسی است.شخص مبتلا به یادگارخواهی که تقریبا همیشه یک مرد است، تمایلات جنسی مکرر و شدیدی به اشیا بی جان داردکه یادگار نامیده می شوند ( مثلا کفش زنانه) و حضور یادگار برای انگیختگی جنسی به شدت ترجیح داده می شود یا حتی ضروری است. لباس ( به ویژه لباس زیر )، کالاهای لاستیکی ( مانند بارانی) و اقلام مربوط به پا ( جوراب،کفش های زنانه ) یادگارهای شایعند.

عده ای با نوازش کردن، بوسیدن، بوییدن، مکیدن، قرار دادن در مقعد خود یا فقط زل زدن به شئ مورد علاقه در حین استمناء ، به تنهایی یا در خفا به یادگارخواهی می پردازند.سایرین نیاز دارند که شریک جنسی شان یادگار را به منزله ی محرکی برای آمیزش، بر تن کند.

 

یادگارخواهی

 

2-مبدل پوشی:

مبدل پوشی جنسی به برانگیختگی جنسی مکرر و شدید بر اثر مبدل پوشی اشاره دارد.گستره ی مبدل پوشی جنسی از پوشیدن لباس زیر زنان در زیر لباس معمولی تا مبدل پوشی کامل ادامه می یابد.

 

3-بچه بازی و زنای با محارم:

بچه بازی زمانی تشخیص داده می شود که بزرگسالان از طریق تماس جنسی و جسمی با کودکان نابالغ به ارضای جنسی دست می یابند.هم چنین فرد متخلف دست کم شانزده ساله و دست کم پنج سال بزرگتر از کودک می باشد.گاهی فرد مبتلا به بچه بازی به نوازش موی سر کودک قانع است اما ممکن است اندام های تناسلی کودک را هم لمس کند،کودک را تشویق به بازی کردن با اندام تناسلی خود کند و در موارد کمتر مبادرت به دخول آلت کند. زنای با محارم به روابط جنسی بین خویشاوندان نزدیکی اشاره دارد که برای آن ها ازدواج با هم ممنوع است.این رابطه بیش از همه بین برادر و خواهر شایع است.

 

4-نظربازی جنسی:

نظربازی جنسی شامل تمایل مکرر و شدید به کسب ارضای جنسی از راه تماشای دیگران در حالت برهنه یا در حال انجام روابط جنسی است.

 

5-نمایش گری:

نمایش گری،تمایل مکرر و شدید به کسب کامروایی جنسی با نشان دادن اندامهای تناسلی خود به غریبه ای بی میل است.

 

6-مالش دوستی:

مالش دوستی شامل لمس کردن شخصی بی خبر با قصد و هدف جنسی است.

 

7-آزارگری و آزارطلبی جنسی:

آزارگری جنسی با تمایل شدید و مکرر به کسب یا افزایش ارضای جنسی از راه وارد کردن درد یا رنج روان شناختی ( مانند تحقیر کردن ) تعریف می شود.  آزار طلبی جنسی با تمایل شدید و مکرر به کسب یا افزایش ارضای جنسی از طریق قرار دادن خود در معرض درد یا تحقیر مشخص می شود.


کانال آپارات ما را دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *