قالب وردپرس
تحریک مغناطیسی مغز
تحریک مغناطیسی مغز
سپتامبر 13, 2016
untitled-2
تحریک الکتریکی مغز
سپتامبر 13, 2016
بیوفیدبک

بیوفیدبک چیست؟

بیوفیدبک تكنيك نسبتا جديدي است كه در ابتـدا بـه وسيلـه دكتـر مورر در سال 1938 مـعــرفــي شــد. وي از يــك سـيـستـم زنـگ هشداردهنده براي متوقف كردن شب ادراري در كودكان استفاده كرد. به طور كلي، در اين روش به فرد آموزش داده خواهد شد كه با فعاليت‌هاي جسمی و رواني خود عملكرد سيستم اعصاب مركزي را تحت تاثير قرار داده و سيستم‌هاي خودكار بدن مانند ضربان قلب، فشار خون و حتي درجه حرارت را كنترل كند. سنسورها بر روی نواحی مشخصی از بدن قرار می‌گیرند و فرايندهاي اجرايي توسط يك رايانه مورد بررسي قرار مي‌گيرند. با كمي تمرين فرد به‌راحتي كنترل بدن خود را در دست خواهد گرفت و مي‌تواند حتي فشار خون خود را پايين آورد.

2666

موارد کاربرد بیوفیدبک

 

1- درد‌های مزمن

بیوفیدبک به شما کمک می کند ماهیچه های سفت و منقبض را شناسایی کرده و سپس آنها را شل و آرام کنید. با این حساب از بیوفیدبک در درمان ناراحتی هایی مثل کمر درد، دردهای شکمی، اختلال مفصل گیجگاهی فکی، و فیبرومیالژیا می توان استفاده کرد.

2- سردرد

یکی از بهترین موارد کاربرد بیوفیدبک سر دردها هستند. انقباض و استرس عضلات می تواند باعث بدتر شدن میگرن و انواع دیگر سر دردها شده و علایم سردرد را بدتر می‌کند. شواهد خوبی وجود دارد که درمان با بیوفیدبک باعث آرام و شل شدن عضلات و کم شدن استرس می گردد که هر دو اینها شدت و تناوب سر دردها را کم می کنند.

موارد استفاده‌ی دیگر:

اضطراب

بی اختیاری ادرار

فشارخون بالا

اختلال نقص توجه یا بیش فعالی

یبوست

 

 

ما را در آپارات دنبال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *